HAKKIMIZDA

HAKKIMIZDA

Neden BORAN ÇERİ?
Türk’üz ve Türk olmak ile adımızdan başlayarak övünç duyuyoruz. Yabancı özentisi “taktikal” yada “taktik” değil, ÇERİ. Bizler ÇERİ’nin kullandığı savaş gereçlerini yaparız. Hem de mümkün olan en yüksek kalite ve yerlilik ile.

 İç Güvenlik operasyonlarının hemen öncesinde, Asker ve Polisimizin, daha iyi ve daha işlevsel ekipman kullanabilmesi adına ekipman üretmeye başladık. Bendeniz Can Yazıcı tarafından kurulan BORAN ÇERİ, bugün paydaşlarımız, çok değerli çalışma arkadaşlarım ve yerli teknik tekstil hammadde üreticileri ile birlikte hedeflerine emin adımlar ile yürümektedir.

Türkiye’de üretilen askeri standart Cordura kumaşlar kullanıyoruz. Poliamid iplikler ile dokunan 1000D Cordura kumaş doğru dikiş ve üretim teknikleri ile birleşince ortaya hem çok hafif hem de çok sağlam ekipmanlar çıkıyor. Kumaşlar, arkasındaki poliüretan kaplama ile suya dayanıklı hale geliyor. Özel boyası ile sizlerin, düşmanlarımızda artık bolca bulunan gece görüş aygıtlarından dahi kamufle olarak kalmanıza imkan veriyor. Çin’de üretilmiş veya piyasada bolca bulunan merdiven altı ürünlerde bu özellik olmamaktadır.

 Yine askeri standartlarda üretilmiş poliamid dar dokuma şeritler ve dikiş iplikleri kullanıyoruz. Bunlar da yine özel boyaları sayesinde gece görüş cihazları altında beyaz renk vermiyor ve sizi kamufle ediyor. Poliamid dikiş ipliklerimiz takviyeli dikişler ile birleştiği zaman ekipmanlarımız daha uzun ömürlü oluyor.

Herkesin kolay ve ucuza kaçtığı, cırt bantlarımızı yine ülkemizin lider kalitedeki cırt bant üreticisinden temin ediyoruz. Kullandığımız cırt bantlar %100 poliamid malzemeden üretilmiştir ve 10.000 defa söküp takılmaya dayanıklıdır.

Fermuar ve polimer aksamlarımız yüksek dayanıklılığa sahip poliasetal (POM) malzemeden imal edilmiştir. Kullandığımız fermuarlar, dünyanın lider fermuar üreticisi olan YKK’nın Türkiye fabrikasında üretiliyor. Yine polimer aksamda da yüksek kalitesi sebebi ile YKK markasını tercih etmekteyiz.

Kendimize rakip olarak çok yüksek kalitede ekipman üretimi yapan, bir kaç yabancı firmayı rakip olarak görüp, ürünlerimizin kalitesini bu doğrultuda yükseltmekteyiz.